Barbara draait samen met haar zwarte labrador Fenna sinds deze zomer mee in het bezoekhondenteam. Barbara werkt als kinder- en jongerencoach en heeft als leerkracht in het basisonderwijs gewerkt. Ze werkt ook met honden en paarden. De kracht van het contact tussen mens en dier is voor haar de belangrijkste drijfveer. 

Barbara: ‘Ik houd van mensen én van dieren en vind het bijzonder om iets te kunnen betekenen in situaties waar het leven soms ingewikkeld, spannend of verdrietig is.’  

Ik vind het bijzonder om iets te kunnen betekenen in situaties waar het leven soms ingewikkeld, spannend of verdrietig is.

– Mascha
Afbeelding van puppy met voer.
Bezoekhondenteam Barbara met haar zwarte labrador Fenna zitten gehurkt naast elkaar

Een hond kan volgens Barbara iets brengen wat op zo’n moment moeilijk zelf te vinden is: ontspanning, afleiding, een glimlach of gewoon even contact zonder woorden. ‘Een kwispelende staart kan soms meer zeggen dan duizend woorden.’ Fenna lijkt precies op haar plek in deze rol. Barbara: ‘Ze maakt makkelijk contact, geniet van aandacht en heeft het talent aandacht te geven zonder woorden. 

Ik ervaar iedere keer opnieuw hoeveel waarde dieren kunnen toevoegen in het contact met kinderen en jongeren, en niet te vergeten hun ouders en verzorgers.’ De ontmoetingen in het ziekenhuis zijn voor Barbara dan ook bijzonder. ‘Iedere keer dat ik getuige mag zijn van de liefdevolle, grappige of soms gewoon heel pure momenten van contact tussen mens en dier, voel ik mij een eregast.’ 

Soms duurt zo’n ontmoeting maar even. Maar in een omgeving waar spanning, onzekerheid en verdriet zo dichtbij zijn, kan even spelen, aaien of glimlachen een wereld van verschil maken.  

Vragen, of interesse in een bezoekhond?

Heb je vragen over het Programma Bezoekhonden of wil je weten wat een bezoekhond voor jouw organisatie of instelling kan betekenen? Neem gerust contact met ons op. We denken graag met je mee over de mogelijkheden.

Vacature vrijwilliger bezoekhondenteam

Als vrijwilliger van het bezoekhondenteam zet je je samen met je eigen hond in.

Lees meer over de bezoekhonden